Reklama

Artykuł

10 powodów sukcesu gier z serii The Sims – część 2

admin

Opublikowany

Poznaliśmy już pierwsze szczegóły dotyczące The Sims 4. W 2014 roku znów będziemy mogli władać naszymi Simami, ale już w nowej części gry.

Zanim to jednak nastąpi, warto przyjrzeć się najważniejszym elementom, które stoją za sukcesem serii The Sims. Tutaj możecie przeczytać część pierwszą, a poniżej zebraliśmy kolejne 5 kluczowych czynników czyniących tę grę światowym fenomenem.

10 powodów sukcesu gier z serii The Sims – część 2

6. Pory roku

W The Sims 2, poza cyklami życia Simów, mogliśmy doświadczyć pór roku. W dodatku Cztery pory roku wreszcie zobaczyliśmy śnieg, deszcz i inne zjawiska atmosferyczne. W dodatku w grze wprowadzono tygodnie z weekendami. Wreszcie każdy dzień mógł być inny. Monotonia dnia codziennego okazała się w Simsach, jednak trochę ciekawsza. Potem, w The Sims 3, mogliśmy cieszyć się podobnymi wrażeniami dzięki specjalnemu dodatkowi wprowadzającemu wiosnę, lato, jesień i zimę oraz różne sezonowe festiwale i święta.

7. Unikalna osobowość

Wraz z pojawieniem się gry The Sims 3 nasi bohaterowie stali się  jeszcze bardziej ludzcy. Każdy z nich zyskał swoje własne niepowtarzalne cechy charakteru.

Tak jak nie ma dwóch takich samych ludzi, tak nie ma dwóch identycznych Simów.  Cechy osobowości wpływają na losy bohaterów, a także na ich relacje z innymi. Kolejne dodatki do gry The Sims pozwalały jeszcze bardziej wzbogacać dusze naszych Simów. Wedle zapowiedzi w The Sims 4 osobowość będzie jeszcze bardziej rozbudowana, między innymi o nastroje.

8. Zapanuj nad okolicą

W pierwszej i drugiej części The Sims mogliśmy opuszczać nasz dom, jednak zawsze brakowało swobody. Dopiero w The Sims 3 mogliśmy wolno poruszać się po naszej okolicy. Zamiast wiecznej konieczności wyboru lokalizacji, w The Sims 3 mogliśmy, po prostu przejść się do sąsiada, czy na miasto.

To rozwiązanie w The Sims 3 było naprawdę przełomowe względem poprzednich wersji. Mam nadzieje, że w The Sims 4 swoboda zostanie jeszcze bardziej poszerzona.

9. Simsy w stylu retro

Liczne dodatki do gry pozwoliły nam przebrać Simów, jednak nigdy nie mogliśmy cofnąć się w czasie. Aż do 2011 roku, kiedy to pojawiła się gra The Sims Średniowiecze. Nie był, to dodatek do gry, a zupełnie oddzielny tytuł. Ten powrót do przeszłości był miłą odmianą od współczesnego życia Simów.

Ten tytuł niestety nie doczekał się kontynuacji, a w samej grze The Sims 3 mogliśmy jedynie trochę podróżować po różnych zakątkach świata. Możliwe jednak, że pomysł historycznych wersji The Sims jeszcze powróci. W końcu w tym roku czeka nas jeszcze ostatni dodatek do The Sims 3 – Skok w przyszłość.

10. Świat nadprzyrodzony

Finalnym dodatkiem do pierwszej część The Sims było The Sims: Abrakadabra pozwalająca na odrobinę czarów. Jednak dopiero w The Sims 3: Nie z tego świata mogliśmy przekonać się, co to znaczą siły nad przyrodzone. Ten nietypowy dodatek, nieco oderwał nas od codzienności. W naszym sąsiedztwie zamieszkały wampiry, wróżki, wilkołaki i wiele innych istot.

Co prawda EA zdecydowała się na wypuszczenie tego dodatku na fali popularności sagi Zmierzch, ale było, to miłe urozmaicenie. Świat gry The Sims w czasie tych 13 lat rozwinął się w wiele różnych kierunków – od życia studenckiego, po kosmiczne potwory. Te odmiany sprawiają, że gra wciąż się nie nudzi.

Świetlana przyszłość?

Wciąż nie wiemy czym tak naprawdę zaskoczą nas twórcy w The Sims 4. Wydaje się, że teraz trudno jest wymyślić coś nowego, skoro przez 13 lat seria zyskała wiele ciekawych funkcji. Czy wraz z premierą The Sims 4 dokona się coś przełomowego?

Zanim wszyscy zaczniemy grać w The Sims 4 napiszcie w komentarzach co dla was jest najważniejsze w grach The Sims?

Artykuł przetłumaczony z niemieckiej wersji Softonic.

Przeczytaj inne nasze artykuły o:

The Sims 3

The Sims 4

Pobierz:

Również może Cię zainteresować