Reklama

Artykuł

10 powodów sukcesu gier z serii The Sims – część 1

admin

Opublikowany

The Sims 4 zadebiutuje na komputerach PC w 2014 roku. Na sierpniowych targach Gamescom w Kolonii zaprezentowano zwiastun i pierwszy gameplay z gry. Czas jednak przypomnieć sobie najważniejsze elementy całej serii. Postanowiliśmy podsumować, te wydarzenia, które sprawiły, że The Sims to gra kultowa.

Każda generacja gry The Sims przynosiła nowe, wręcz rewolucyjne funkcje. Przez te lata obok podstawowych wersji pojawiła się niezliczona liczba dodatków. Przez 13 lat projekt Willa Wrighta (twórcy SimCity) urzekł miliony graczy na całym świecie. W The Sims grają zarówno dzieci jak i dorośli, kobiety i mężczyźni. To prawdziwy hit.

10 powodów sukcesu gier z serii The Sims – część 1

Przygotowaliśmy przegląd 10 czynników, które sprawiły, że seria o Simach odniosła sukces. Tutaj przedstawiamy pierwszą piątkę, a już wkrótce będziecie mogli zabrać się za lekturę drugiej części naszej retrospekcji wokół fenomenalnej gry The Sims.

1. Pierwszy symulator ludzkiego życia

Komputerowa zabawa w dom? Przecież to nudne. Tak myśleli chyba wszyscy. Jednak w 2000 roku pojawiły się Simsy i świat gier już nigdy nie był taki sam. Will Wright po raz kolejny pokazał, że gry symulujące codzienność nie muszą być nudne.

Debiut gry The Sims to przełom na rynku gier. Choć dziś pierwsza edycja wydaje nam się bardzo uboga w funkcje, wtedy była rewolucyjna. Mogliśmy zapanować nad wirtualnymi ludzikami. Zbudować im dom, urządzić go, a następnie kierować ich życiem. To gra, która wciągnęła zarówno prawdziwych graczy, jak i tych niedzielnych. Istny hit!

2. Najlepszy przyjaciel Sima

Wśród wielu dodatków do The Sims jednym z najważniejszych jest The Sims: Zwierzaki. W 2002 roku nasi Simowie doczekali się towarzystwa psów, kotów i innych domowych zwierzątek.

The Sims: Zwierzaki pozwoliło naszym Simom dbać o swoich podopiecznych. Dodatek ten cieszył się olbrzymią popularnością. Zapewne dlatego gry The Sims 2 i The Sims 3 również doczekały się owego rozszerzenia. Miejmy nadzieje, że w The Sims 4 zwierzaki będą z nami od samego początku.

3. Genetyka

W momencie debiutu gry The Sims, edytor Simów nie był zbyt rozbudowany. Pozwalał tylko na drobne zmiany w wyglądzie, w tym tylko kilka karnacji skóry. Twórcy gry dopiero przy drugiej edycji stworzyli znacznie bardziej zaawansowany tryb tworzenia postaci.

W The Sims 3 możliwości jest już bardzo dużo. Możemy wybierać fryzury, rysy twarzy i określać wiele innych elementów. Co więcej, genetyka ma też wpływ na potomstwo Simów. Simowe dzieci są więc podobne do swoich rodziców. W pierwszym filmie z The Sims 4 możecie zobaczyć jak bardzo zaawansowany będzie edytor w nowej wersji. Zapowiada się naprawdę obiecująco.

4. Cykl życia

Fizyczny wygląd Simów to nie wszystko. W kolejnych częściach gry nasi bohaterowie zyskali poszczególne etapy życia. Wreszcie nasz Sim rodził się, rósł, dojrzewał, aż w końcu starzał się i umierał. Mogliśmy kontrolować cały rodzinny ród od wnuków po babcie.

Dzięki etapom życia gra The Sims stała się jeszcze bliższa rzeczywistości. Dzięki przedziałom wiekowym gra zyskała wiele nowych możliwości.

5. Uroki studenckiego życia

To właśnie dzięki cyklom życia w grze dostępni byli nastolatkowie. Zyskaliśmy więc możliwość pójścia do college’u. The Sims 2: Na Studiach był pierwszym dodatkiem do drugiej generacji simów. Wreszcie Simy mogły cieszyć się urokiem młodości.

Dzięki studiom i etapowi życia nazwanemu „młody dorosły” Simowie mogli jeszcze lepiej zadecydować o swoich losach. A przede wszystkim zasmakowali akademickich imprez i pierwszych romansów. Dla wielu z waszych Simów zapewne była to miłość ich wirtualnego życia.

I tak zakończyliśmy pierwszą część naszego przeglądu najważniejszych przyczyn sukcesu gry The Sims. Już wkrótce kolejna.

Co dla was było najważniejsze w serii The Sims?

Artykuł został przetłumaczony z hiszpańskiej wersji Softonic.

Również może Cię zainteresować