Reklama

Tips & Tricks

The Sims 4: jak osiągnąć sukces towarzyski i zdobyć złoty medal

Maria Baeta

Opublikowany

Poznaj 8 sekretów, zdradzających jak osiągnąć sukces towarzyski podczas imprez i randek z innymi Simami.

The Sims 4 otwiera nowe możliwości organizowania udanych przyjęć i wydarzeń. Jednakże to, czy wypadną one dobrze, czy nie, to już nie tylko sprawa intuicji. Nowa gra z serii wprowadza wskaźnik postępu w osiągnięciu brązowego, srebrnego lub złotego odznaczenia za przyjęcie.

The Sims 4: jak osiągnąć sukces towarzyski i zdobyć złoty medal

Zdobycie złota nie jest niemożliwe, ale należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Przedstawiamy zatem 8 porad, które pomogą wam w uzyskaniu wymarzonego medalu.

Wskazówki, jak wydać świetne przyjęcie

Najlepiej urządzać domowe imprezy

Mimo że w The Sims 4 znajdziesz możliwość robienia imprez poza domem, osobiście polecam jednak wyprawiać je w domu. Dzięki temu, że miejsce jest ci znajome, zyskasz nad nim lepszą kontrolę. Ponadto będziesz mieć pod ręką wszystko, co jest ci potrzebne w nagłych wypadkach (na przykład łóżko, jeśli któregoś z twoich gości zmorzy sen).

Dobrze się przygotuj

Każde przyjęcie może okazać się sukcesem, o ile zadamy sobie trochę trudu, aby je dobrze przygotować. Dlatego też zanim sięgniesz po telefon, żeby rozpocząć organizowanie imprezy, zastanów się, jakie przygotowania należy poczynić.

Absolutną podstawą jest zagwarantowanie jedzenia. Mimo że katering zadba o posiłki, lepiej nie zapomnij dodać do listy tortu, zwłaszcza jeśli zamierzasz świętować urodziny lub wesele.

Jeśli natomiast zatrudniasz baristę lub muzyka, upewnij się również, czy na pewno posiadasz bar i pianino.

Zadbaj również o to, żeby gościom nie zabrakło przestrzeni i miejsc do siedzenia oraz pamiętaj o detalach – na przykład łuku ślubnym, jeśli zamierzasz świętować małżeństwo.

Pamiętaj również o niezbędnej rozrywce, takiej jak muzyka do tańca czy gry planszowe (karty czy szachy to zawsze trafiony wybór).

Skup się na głównym celu

Podczas takich imprez zawsze należy skupić się na głównym zadaniu, za które otrzymujemy najwięcej punktów.

Przy okazji urodzin jest to z reguły zdmuchiwanie świeczek, przy ślubie – naturalnie zawarcie związku małżeńskiego. Zajmij się tymi zadaniami w pierwszej kolejności, a kiedy już będziesz mieć je za sobą, pozwól Simom bawić się, jak chcą.

Pozwól gościom zrobić coś za ciebie

Podczas imprez należy osiągnąć pewne cele, w których mogą ci pomóc Simy spoza twojej rodziny. Na przykład do interakcji z gościem honorowym, tańca czy jedzenia pewnych posiłków, nie musisz używać członków swojej rodziny. Bardzo często goście sami wykonują takie czynności.

Ważne jest również, aby zaprosić jak największą liczbę gości. Wciąż jednak nie masz zbyt wielu znajomych? Wybierz się więc na spacer po okolicy i porozmawiaj z sąsiadami oraz nawiąż znajomość z tymi, których jeszcze nie znasz.

Porady przed wymarzoną randką

Najpierw zaspokój podstawowe potrzeby

Nie ma nic gorszego, niż umówić się na spotkanie, będąc śmiertelnie zmęczonym lub nie biorąc wcześniej prysznica. Dlatego zanim spotkasz się ze swoim chłopakiem lub dziewczyną, upewnij się, że posłałeś swojego Sima do łazienki, a do tego jest on wyspany i najedzony.

Jeśli dodatkowo twój Sim wybierze się na spotkanie w dobrym nastroju, tym lepiej!

Minimum intymności

Jeśli znasz już nieco innego Sima, to nadarza się świetna okazja, żeby zaprosić go na spotkanie. Nie spiesz się jednak i poczekaj, aż osiągniesz chociaż minimum intymnej relacji zanim dojdzie do randki, jeśli nie chcesz, aby spotkanie okazało się porażką.

Gdy już poznacie się lepiej i wywiąże się intymna interakcja, możesz zaprosić Sima do domu lub w inne miejsce, nie używając interakcji zaproszenia.

Znajdź najbardziej odpowiednie miejsce

W The Sims 4 znajdziesz mnóstwo ciekawych miejsc, w których możesz się spotykać z innymi Simami. Zanim jednak zaproponujesz randkę, upewnij się, że miejsce, do którego chcesz zaprosić wybranego Sima, posiada wszystko, co niezbędne: wygodne siedzenia, bar lub jakąś rozrywkę, żeby para mogła się zrelaksować.

Najbardziej polecam wybierać do tego celu bary, kluby i parki. Muzea czy siłownie są oczywiście przyjemne, ale bardziej sprawdzają się na solowe eskapady lub na spotkania z przyjaciółmi.

Skup się na głównym zadaniu

Zarówno w przypadku przyjęć, jak i na randkach, czeka cię zadanie do wypełniania, za które otrzymasz więcej punktów niż za inne czynności. W przypadku spotkania nie jest to zbyt trudne, ponieważ właściwie wymaga tylko interakcji z Simem.

Dlatego też zanim zabierzesz się do drinków lub rozrywki w klubie, pocałuj partnera, postaraj się o jakieś komplementy lub opowiedz jakiś kawał.

A teraz ciesz się nagrodą!

Jeśli weźmiesz sobie powyższe rady do serca, najprawdopodobniej otrzymasz medal za świetne przyjęcie lub udaną randkę. Gratulacje! To zapewni ciekawe nagrody, które znajdziesz w inwentarzu – na przykład specjalne przedmioty o dużej wartości lub takie, których nie da się dostać w trybie zakupów.

Zobacz także:

The Sims 4: jak szybko poprawić umiejętności Simów

The Sims 4: jak dostać się na szczyt kariery i zarabiać duże pieniądze

Również może Cię zainteresować