Reklama

Tips & Tricks

The Sims 4: jak szybko poprawić umiejętności Simow

Maria Baeta

Opublikowany

Odkryj tajemnice The Sims i spraw, aby twoi Simowie stali się najmądrzejsi i najbardziej uzdolnieni w okolicy. Sprawdź, czym są umiejętności i jak je udoskonalić.

Umiejętności to klucz do rozwoju Simów już od pierwszej wersji gry The Sims. Dzięki nim można zwiększać szansę na lepszą pracę czy poprawiać wyniki w szkole. Do The Sims 3 trzeba było używać specjalnych przedmiotów, aby móc rozwijać umiejętności.

The Sims 4: jak szybko poprawić umiejętności Simow

W The Sims 4 możemy je zdobywać i poszerzać na parę sposobów, co sprawia, że gra jest jeszcze ciekawsza i daje więcej zabawy. Dziś prezentujemy kilka wskazówek, aby to zadanie było łatwiejsze.

Czym są umiejętności w The Sims?

The Sims 4 oferuje 19 umiejętności, które można rozwijać od młodości do starości. Przed przystąpieniem do porad warto zobaczyć, jakie umiejętności mogą posiadać Simowie.

Umiejętności z Ths Sims 3

Charyzma, Gotowanie, Wędkarstwo, Ćwiczenia fizyczne, Ogrodnictwo, Gra na Gitarze, Mechanika, Logika, Malowanie, Pisanie, Koktajle, Gra na fortepianie, Gra na skrzypcach.

Nowe umiejętności w The Sims 4

Komedia, Zawodowe Gotowanie, Łobuzerka, Programowanie, Nauka, Rakiety, Video.

Każdej z tych umiejętności można nauczyć się na kilka sposobów.

Skorzystaj z cech każdej z postaci

Cechy charakteru są ściśle związane z tym, co będziemy robić w życiu, tak samo jest z Simami. Od cech osobowości zależą także ich umiejętności.

Na poniższym przykładzie widać, że Sim jest miłośnikiem muzyki, a to oznacza, że łatwiej będzie mu nauczyć się grać na instrumentach niż innym bohaterom.

Utrzymuj Simy w pozytywnym nastroju

Nowością w The Sims 4 jest wykazywanie przez Simów emocji. Wpływają one na wiele rzeczy, w tym także na przyswajanie umiejętności.

Na przykład gdy nasi Simowie są zainspirowani, czują się bezpiecznie, koncentrują się na czymś to łatwiej i szybciej opanują niektóre umiejętności.

Aby Simowie odczuwali odpowiednie emocje, należy spełniać ich zachcianki, które są oznaczone kolorowymi dymkami nad ich głowami.

Na przykład, gdy Sim czuje się  pełny energii, możemy iść pobiegać, wtedy rozwinięcie umiejętności sportowych przyjdzie z dużo większą łatwością.

Prowadź interakcje z innymi Simami

Interakcje z innymi Simami to nie tylko zacieśnianie stosunków międzyludzkich (a raczej międzysimowych), ale też łatwy sposób na poprawę umiejętności.

Takie umiejętności jak Łobuzerstwo, Komedia czy Charyzma dobrze jest wyrobić sobie, prowadząc interakcje z innymi. Będziemy obserwować ich poprawę, ponieważ pojawią nam się specjalne ikony o tym informujące.

Ta nowa opcja pokazuje, że można poprawić umiejętności podczas wykonywania innych czynności, takich jak jedzenie czy oglądanie telewizji z innymi Simami.

Wyjdź z domu i się rozwijaj

Tak jak w życiu, siedząc w czterech kątach, nie wiele możemy się sami nauczyć. Dlatego czasem warto wyjść na miasto i podnieść swoje umiejętności, spędzając czas w towarzystwie. Odwiedzając bar, możemy poćwiczyć tworzenie koktajli, a jeśli znajdzie się tam pianino czy mikrofon możemy pochwalić się swoją muzykalnością czy zabawianiem innych.

Teoretycznie możemy poćwiczyć w domu, ale dużo szybciej i ciekawiej będzie rozwijać te umiejętności właśnie w ten sposób.

Zainwestuj w eliksiry

Jeśli zgromadziliście punkty satysfakcji, możecie odwiedzić sklep z nagrodami. Znajdziemy tam wiele dodatków, a wśród nich eliksiry, które pozwalają szybko przyswoić niektóre umiejętności. Nie wahajcie się ich użyć, to bardzo dobra inwestycja.

Ciesz się nowymi umiejętnościami

Umiejętności zapewniają Simom lepszą pracę, a także lepsze funkcjonowanie w codziennym życiu. To droga do pieniędzy i sukcesów w relacjach z innymi Simami.

Zachęcamy was do eksperymentowania z naszymi poradami na temat doskonalenia umiejętności waszych Simów.

Zobacz również:

Tworzenie sima w demie The Sims 4

Jak pobrać The Sims 4 z Origin?

Również może Cię zainteresować